A kutatócsoport rész-támogatásával megjelent: Piroska and the Pantokrator. Dynastic Memory, Healing and Salvation in Komnenian Constantinople, Edited by Marianne Sághy and Robert G. Osterhout, (CEU Medievalia, 9) CEU Press, Budapest-New York, 2019.

A kutatócsoport közreműködésével szervezett konferencia (“Piroska and the Pantokrator: Dynastic Memory, Healing and Salvation in Komnenian Constantinople”, Budapest, CEU, 2015;) angol nyelvű tanulmánykötete, ugyancsak a kutatócsoport rész-támogatásával megjelent: Piroska and the Pantokrator. Dynastic Memory, Healing and Salvation in Komnenian Constantinople; benne Bárány Attila tanulmányával.

További információk elérhetőek itt és itt. A kötet megrendelhető itt.

A kötettel emlékezünk Szent Piroska fáradhatatlan “szolgálólányára”, Sághy Marianne-ra, aki új útjára indította a kutatást.

“Hogyan tudná valaki elbeszélni erényei többi fajtáját, lelkületének
szelídségét, nyugalmát, alázatosságát, mindenkivel való együttérzését,
jóságát, kedvességét, nyájasságát, haragnélküliségét”.
(Eiréné élete)

May her memory endure.